07/02/2020

eParakstīšanas čempions Latvijā 2019.gadā bijis Fitek

Fitek 2018.gadā pirmo reizi iekļuva starp desmit aktīvākajiem eParakstītājiem valstī, ieņemot sesto vietu, bet jau 2019.gadā parakstījis teju 8% no kopējā eParakstīto dokumentu skaita visā valstī.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) ir atzinis uzņēmumu Fitek par lielāko eParaksta izmantotāju Latvijā. eParaksta risinājumu Fitek Latvijā izmanto savu klientu plaša spektra elektronisko dokumentu parakstīšanai. Rezultātā dokumentu parakstīšanas ātrums var sasniegt līdz pat 2000 parakstu stundā. eParaksta pievienotā vērtība – gan privātpersonas, gan valsts, gan privātais sektors spēj padarīt efektīvākus dažādus procesus, ietaupot laiku un finanšu resursus.

Otrajā vietā pērn palicis ilggadējs eParakstīšanas čempions –  Valsts ieņēmumu dienests.  Trešo vietu 2019. gadā ieņem Rīgas dome, kas vairāku gadu garumā bijusi otrais aktīvākais eParaksta lietotājs valstī, informē LVRTC, kas nodrošina droša elektroniskā paraksta un e-Identitātes apliecināšanas pakalpojumus Latvijā.*

* Avots: VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”

Turpinot darbu pie e-rēķinu popularizēšanas un attīstības Latvijā, Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek sadarbībā ar Latvijā populārākajiem grāmatvedības sistēmu uzturētājiem ir iztrādājis unikālu integrētu E-rēķinu platformu, kas var nodrošināt e-rēķinu saņemšanu un nosūtīšanu klientiem, kas izmanto dažādas gāmatvedības sistēmas. Pirmā grāmatvedības sistēma, kas piedāvās šo iespēju ir Tildes Jumis.

Lasīt tālāk

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek Latvija ir izstrādājis jaunu e-rēķinu pašapkalpošanās rīku maziem un vidējiem uzņēmumiem portālā rekini.lv, kas turpmāk ļaus ērti un bez maksas sagatavot, nosūtīt un saņemt e-rēķinus (mašīnlasāms un XML datu formātā sagatavots dokuments) jebkuram adresātam. Platformas ietvaros iespējams nosūtīt e-rēķinus gan uz vietējo e-rēķinu tīklu valsts mērogā, gan starptautiskā mērogā uz dažādām Eiropas Savienības valstīm un PEPPOL tīklu (Eiropā plaši izmantota platforma starptautisko elektronisko dokumentu apmaiņai).

Lasīt tālāk

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina uz semināru ciklu FINANŠU DIENA

Lasīt tālāk