03.20.2017

Fitek jauns vadītājs Latvijā – Edgars Strazds

Par uzņēmuma Fitek vadītāju Latvijā – kļuvis Edgars Strazds, kurš līdz šim savu profesionālo karjeru ir veidojis banku sektorā.

Mait Sooaru, Fitek Group vadītājs stāsta, ka: “Fitek šobrīd raugās uz nozares izaicinājumiem un jauniem mērķiem – mēs palīdzam klientiem pāriet uz pilnībā digitalizētu finanšu procesu vadīšanu. Jaunais Fitek vadītājs Latvijā Edgars Strazds var lepoties ar desmit gadu pieredzi finanšu sektorā. Esmu pārliecināts, ka Edgars bija piemērotākais kandidāts darbam ar mūsu komandu: viņš ir ieņēmis vairākus vadošus amatus SEB bankā, viņš pārzina jaunākos tehnoloģiju, banku un finanšu procesus biznesā. Visbeidzot, viņš ir sevi pierādījis kā līderis.”

Edgars Strazds darbu SEB bankā uzsācis 2008. gadā, strādājot Privātpersonu atbalsta pārvaldē, vēlāk pievienojoties Nekustamo īpašumu finansēšanas pārvaldei. Kopš 2010. gada janvāra Edgars Strazds bija korporatīvo klientu konsultāciju vadītājs SEB bankas Lielo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldē, pēdējos gados ir pildījis vadošus uzdevumus gan eiro ieviešanas laikā, gan pavisam nesen, bankai parejot uz jaunu procesu vadības platformu, t.sk. jaunās SEB internetbankas ieviešanu.

Edgars Strazds norāda, ka ir gandarīts pievienoties Fitek komandai: “Finanšu tehnoloģiju nozare man ir aizraujošs izaicinājums. Iepriekš gūtā pieredze banku sektorā palīdzēs nostiprināt uzņēmuma esošās pozīcijas, kā arī paplašināties tirgū. Uzskatu, ka finanšu procesu automatizācijas risinājumi Latvijā nav tik attīstīti, cik tie varētu būt. Tātad ir vieta izaugsmei un risinājumiem, kas apmierinātu visas iesaistītās puses. Papildus tam, esmu ļoti priecīgs pievienoties komandai, kura jau ilgstoši ir spējusi pierādīt, ka ir labākie savā nozarē”.

Kvalitāte, profesionalitāte un pieredze ir vērtības, kas pavada Fitek finanšu tehnoloģiju jomā jau divdesmit gadus. Tomēr mūsdienas ir iespēju laiks, un Fitek ir nonācis jaunu izaicinājumu priekšā –  ir izstrādāta jauna biznesa stratēģija, izpētītas iespējas paplašināt un nostiprināt biznesu gan Baltijas valstīs, gan ārpus tām. Izmaiņas normatīvajos aktos un straujā tehnoloģiju attīstība būtiski paātrinājusi izmaiņas nozarē, tas paver jaunas iespējas Fitek piedāvātajiem pakalpojumiem biznesa sektorā.

Fitek Group, Baltijas un Eiropas finanšu tehnoloģiju un e-rēķinu risinājumu piegādātājs, 2018. gadā sasniedza 21,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 60% jeb 8 miljoniem eiro vairāk nekā 2017. gadā.

Lasīt tālāk

Salīdzinot ar citām Eiropas un pasaules valstīm, ārpakalpojumu nozare Latvijā līdz šim ir attīstījusies samērā lēni. Pieprasījums pēc šādiem pakalpojumiem parādās viena iemesla dēļ - trūkst darbaspēka. Cīņa par darbinieku piesaisti un noturēšanu saasinās - darbiniekiem nākas darīt vairāk, kā līdz šim, tāpēc uzņēmumiem ir jāiemācās strādāt gudrāk.

Lasīt tālāk

Fitek, Baltijas un Eiropas finanšu tehnoloģiju un e-rēķinu risinājumu piegādātājs, dodas iekarot Lielbritānijas tirgu.

Lasīt tālāk