01.08.2018

Fitek Lietuvā ir iegādājusies uzņēmuma Sistemų integravimo sprendimai (SIS) kapitāldaļas

Fitek Grupa, vadošais Baltijas un Centrāleiropas e-rēķinu operators, iegādājās Lietuvas uzņēmuma Sistemų integravimo sprendimai (SIS), kas galvenokārt darbojas Lietuvā, kontrolpaketi. Fitek Grupa turpmāk darbosies arī elektronisko datu apmaiņas (EDI) biznesā un plāno nodrošināt elektronisko datu apmaiņas (EDI) risinājumus gan Baltijas valstīs, gan citur Eiropā.

Fitek grupas vadītājs Maits Sooaru komentē: “Mēs esam iegājuši elektronisko datu apmaiņas (EDI) tirgū. EDI risinājumi ir nākamie aktuālākie aiz elektroniskajiem pārdošanas un pirkšanas rēķinu risinājumiem, par ko visvairāk interesējas mūsu klienti. Tāpēc mēs nolēmām veikt ieguldījumus Lietuvas uzņēmumā Sistemų integravimo sprendimai, kas piedāvā atbilstošus IT risinājumus. Uzņēmumam ir vairāku gadu aktīva biznesa pieredze elektroniskās datu apmaiņas jomā mazumtirdzniecībā un vairumtirdzniecībā, pārtikas rūpniecībā, loģistikā un HoReCa nozarē”.

Fitek sadarbojoties ar  Sistemų integravimo sprendimai, tiks paplašināts esošais pakalpojumu klāsts un klientu bāze palielināsies gan Baltijas valstīs, gan starptautiskajā tirgū.

“Šo divu uzņēmumu stratēģija un vērtības ir līdzīgas, apvienojot daudzu gadu pieredzi, kā arī tehnoloģijas un cilvēkresursus. Mums ir unikāla vīzija par automatizētu rēķinu administrēšanu, “piebilst Maits Sooaru.

2017.gadā Fitek Grupa apstrādāja vairāk nekā 55 miljonus rēķinu un citus digitālos dokumentus.

Baltijas uzņēmums Fitek apvieno spēkus ar Beniluksa valstīs bāzēto uzņēmumu UnifiedPost, kļūstot par vienu no lielākajiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem Eiropā. Apvienošanās darījums tika veikts 2019. gada 29. martā, UnifiedPost Group SA iegādājoties uzņēmuma daļas no Fitek līdzšinējā stratēģiskā investora – privātā kapitāla fonda BaltCap.

Lasīt tālāk

Fitek Group, Baltijas un Eiropas finanšu tehnoloģiju un e-rēķinu risinājumu piegādātājs, 2018. gadā sasniedza 21,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 60% jeb 8 miljoniem eiro vairāk nekā 2017. gadā.

Lasīt tālāk

Salīdzinot ar citām Eiropas un pasaules valstīm, ārpakalpojumu nozare Latvijā līdz šim ir attīstījusies samērā lēni. Pieprasījums pēc šādiem pakalpojumiem parādās viena iemesla dēļ - trūkst darbaspēka. Cīņa par darbinieku piesaisti un noturēšanu saasinās - darbiniekiem nākas darīt vairāk, kā līdz šim, tāpēc uzņēmumiem ir jāiemācās strādāt gudrāk.

Lasīt tālāk