01.08.2018

Fitek Lietuvā ir iegādājusies uzņēmuma Sistemų integravimo sprendimai (SIS) kapitāldaļas

Fitek Grupa, vadošais Baltijas un Centrāleiropas e-rēķinu operators, iegādājās Lietuvas uzņēmuma Sistemų integravimo sprendimai (SIS), kas galvenokārt darbojas Lietuvā, kontrolpaketi. Fitek Grupa turpmāk darbosies arī elektronisko datu apmaiņas (EDI) biznesā un plāno nodrošināt elektronisko datu apmaiņas (EDI) risinājumus gan Baltijas valstīs, gan citur Eiropā.

Fitek grupas vadītājs Maits Sooaru komentē: “Mēs esam iegājuši elektronisko datu apmaiņas (EDI) tirgū. EDI risinājumi ir nākamie aktuālākie aiz elektroniskajiem pārdošanas un pirkšanas rēķinu risinājumiem, par ko visvairāk interesējas mūsu klienti. Tāpēc mēs nolēmām veikt ieguldījumus Lietuvas uzņēmumā Sistemų integravimo sprendimai, kas piedāvā atbilstošus IT risinājumus. Uzņēmumam ir vairāku gadu aktīva biznesa pieredze elektroniskās datu apmaiņas jomā mazumtirdzniecībā un vairumtirdzniecībā, pārtikas rūpniecībā, loģistikā un HoReCa nozarē”.

Fitek sadarbojoties ar  Sistemų integravimo sprendimai, tiks paplašināts esošais pakalpojumu klāsts un klientu bāze palielināsies gan Baltijas valstīs, gan starptautiskajā tirgū.

“Šo divu uzņēmumu stratēģija un vērtības ir līdzīgas, apvienojot daudzu gadu pieredzi, kā arī tehnoloģijas un cilvēkresursus. Mums ir unikāla vīzija par automatizētu rēķinu administrēšanu, “piebilst Maits Sooaru.

2017.gadā Fitek Grupa apstrādāja vairāk nekā 55 miljonus rēķinu un citus digitālos dokumentus.

Šī gada izskaņā ir pieņemti grozījumi likumā “ Par grāmatvedību”. Tie paredz, ka uzņēmumam ir tiesības lielu daļu grāmatvedības dokumentu (gada pārskatu, inventarizācijas sarakstu, grāmatvedības reģistru, grāmatvedības organizācijas dokumentu un attaisnojuma dokumentu) no papīra formas pārvērst elektroniskā formā. Tāpat jaunie grozījumi nosaka, ka digitāli pārvērstajam dokumentam ir tāds pats juridiskais spēks kā oriģinālajam dokumentam, un uzņēmumam ir tiesības iznīcināt oriģinālo dokumentu.

Lasīt tālāk

E-rēķinu operatori Fitek un Telema ir vienojušies par stratēģiskām partnerattiecībām, padarot plašāku e-rēķinu pieejamību saviem klientiem. Līdz šim e-rēķinu nosūtīšana tika ierobežota ar darījumu partneriem viena e-rēķinu operatora tīklā. Pēc jaunā viesabonēšanas līguma noslēgšanas abu e-operatoru tīkli tiek savienoti.

Lasīt tālāk

28.septembrī notika konference “Grāmatvedības Forums 2017” un galvenie secinājumi ir: grāmatvedība bija, ir un būs vajadzīga un šī joma bez cilvēka – profesionāļa- neiztiks, taču arvien tālākā pagātnē paliks laiks, kad grāmatvedim jāstrādā kā vienkāršam datu ievadītājam. AS “Fitek” prezentēja dokumentu digitalizācijas tehnoloģijas, kas varētu būtiski atvieglot grāmatveža ikdienu.

Lasīt tālāk