11/06/2020

Izstrādāts jauns bezmaksas e-rēķinu pašapkalpošanās rīks maziem un vidējiem uzņēmumiem

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek Latvija ir izstrādājis jaunu e-rēķinu pašapkalpošanās rīku maziem un vidējiem uzņēmumiem portālā rekini.lv, kas turpmāk ļaus ērti un bez maksas sagatavot, nosūtīt un saņemt e-rēķinus (mašīnlasāms un XML datu formātā sagatavots dokuments) jebkuram adresātam. Platformas ietvaros iespējams nosūtīt e-rēķinus gan uz vietējo e-rēķinu tīklu valsts mērogā, gan starptautiskā mērogā uz dažādām Eiropas Savienības valstīm un PEPPOL tīklu (Eiropā plaši izmantota platforma starptautisko elektronisko dokumentu apmaiņai).

Edgars Strazds, Fitek AS vadītājs: “Igaunijā nepilna gada laikā pakalpojuma izmantošanai ir reģistrējušies vairāk nekā 13 tūkst. lietotāju – gan uzņēmumi, gan valsts iestādes. Šie lietotāji ir apstrādājuši un nosūtījuši gandrīz 100 tūkst. rēķinu – 87% no tiem bijuši e-rēķini. Ceru, ka arī Latvijas uzņēmumi sāks aktīvāk izmantot digitalizācijas sniegtās priekšrocības, automatizējot finanšu piegādes ķēdi – sagatavot, saņemt un izsūtīt e-rēķinus ir kļuvis tik ērti, ātri un izdevīgi kā nekad. Uzņēmumi var ietaupīt ne tikai laiku, kas tiek patērēts apstrādājot rēķinus, bet arī finansiālos resursus – pārejot uz e-rēķinu formāta rēķinu saņemšanu, uzņēmums izmaksas var samazināt līdz pat 60-80%. Katrs uzņēmums varētu sākt ar to, ka pieprasītu no saviem piegādātājiem rēķinus e-rēķina formātā, savukārt, rēķinu izrakstītājiem ir iespēja bez maksas šo rēķinus sagatavot un nosūtīt.”

Pašapkalpošanās portāla rekini.lv lietotājiem būs pieejamas arī citas funkcionalitātes – ne tikai e-rēķinu un PEPPOL e-rēķinu, bet arī PDF un papīra formāta rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, e-rēķinu saņemšana un uzglabāšana, rēķinu arhīvs u.tml. Rēķinus būs iespējams nosūtīt saņēmējam uz e-pastu, e-adresi, PEPPOL tīklu, tieši uz saņēmēja grāmatvedības sistēmu, uz piegādātāju rēķinu apstrādes sistēmu FitekIN, kā arī citiem saņēmējiem portālā rekini.lv. Galvenā priekšrocība – sūtītājam nav jāzina saņēmēja vēlamais rēķina formāts un saņemšanas kanāls. Nepieciešams tikai izveidot rēķinu, jāizvēlas adresāts un platforma pati piedāvās formātu un kanālu atkarībā no saņēmēja iespējām. Portāls rekini.lv ir tiešsaistē balstīts risinājums un tā lietotājiem nav nepieciešams lejupielādēt atsevišķu programma, lai to izmantotu.

Portāla lietotājiem būs pieejami trīs pakalpojumu abonēšanas plāni. Lietotāji Starta komplektu var izmantot bez maksas un tas piedāvā neierobežoti nosūtīt  e-rēķinus un ierobežotā skaitā PDF un PEPPOL e-rēķinus. Maksas pakalpojumu plāni būs pieejami drīzumā. Plāni un cenrādis.

Eiropas e-rēķinu portāla projekta Invoicegate.com ietvaros pirmais e-rēķinu portāls arved.ee tika atklāts Igaunijā 2019. gada jūnijā. Gada laikā atklāti vietējie portāli Latvijā (rekini.lv) un Lietuvā. Paplašināšanās paredzēta arī Centrālajā Eiropā, ieviešot e-rēķinu portālu kopumā 10 valstīs.

Projektu Invoicegate.com ir  apstiprinājusi arī Eiropas Savienība (ES) un tas ir saņēmis prestižo Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta grantu (Connecting Europe Facility-CEF). CEF ir galvenais ES finansēšanas instruments izaugsmes, nodarbinātības un konkurētspējas veicināšanā, izmantojot mērķtiecīgus ieguldījumus infrastruktūrā. Fitek Group uzņēmuma pieteikums ir bijis vienīgais veiksmīgais šāda veida projekts.

Papildu informācija: https://www.invoicegate.com/

Koronavīrusa pandēmijas otrajam vilnim veļoties pāri Eiropai un valstīm atkal ieviešot dažādus ierobežojumus, uzņēmumu dienaskārtībā atgriežas jautājums par attālināto darbu un efektīvu strādāšanu apgrūtinātos apstākļos. Daļa biznesu digitalizācijas jautājumus atrisināja pavasarī, bet daļa pāris kritiskos mēnešus «pārcieta vētru» cerībā, ka par šīm problēmām vairs nebūs jādomā. Taču izskatās, ka būs gan. Un jo ātrāk, jo labāk.

Lasīt tālāk

22. septembrī “Unifiedpost Group” (“UPG”) akcijas sāka publiski tirgot “Euronext Brussels” regulētajā tirgū, sekojot slēgtam akciju piedāvājumam īpaši atlasītiem investoriem. “Fitek”, vadošo finanšu risinājumu uzņēmumu, kas darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Slovākijā, Serbijā, kā arī Bosnijā un Hercegovinā, “Unifiedpost Group” iegādājās 2019. gadā.

Lasīt tālāk

Turpinot darbu pie e-rēķinu popularizēšanas un attīstības Latvijā, Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek sadarbībā ar Latvijā populārākajiem grāmatvedības sistēmu uzturētājiem ir iztrādājis unikālu integrētu E-rēķinu platformu, kas var nodrošināt e-rēķinu saņemšanu un nosūtīšanu klientiem, kas izmanto dažādas gāmatvedības sistēmas. Pirmā grāmatvedības sistēma, kas piedāvās šo iespēju ir Tildes Jumis.

Lasīt tālāk