17/06/2020

“Tildes Jumis” lietotāji turpmāk varēs izmantot integrētu platformu e-rēķinu saņemšanai un nosūtīšanai

Turpinot darbu pie e-rēķinu popularizēšanas un attīstības Latvijā, Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek sadarbībā ar Latvijā populārākajiem grāmatvedības sistēmu uzturētājiem ir iztrādājis unikālu integrētu E-rēķinu platformu, kas var nodrošināt e-rēķinu saņemšanu un nosūtīšanu klientiem, kas izmanto dažādas gāmatvedības sistēmas. Pirmā grāmatvedības sistēma, kas piedāvās šo iespēju ir Tildes Jumis.

Turpmāk Tildes Jumis lietotāji varēs ļoti ērti nosūtīt un saņemt e-rēķinus tieši no un uz savu grāmatvedības sistēmu. Šī grāmatvedības sistēmu integrācija ar Fitek E-rēķinu platformu ļaus uzņēmumiem ietaupīt laika un naudas resursus. Uzņēmumam vairs nebūs jāievada rēķini manuāli, samazināsies kļūdu un nozaudēto rēķinu skaits, jo rēķini uzreiz nonāks saņēmēja sistēmā, varēs ērti darboties attālināti, kā arī uzlabosies atskaišu precizitāte un paātrināta dokumentu aprite starp uzņēmumiem un uzņēmuma iekšienē.

Billentis ziņojuma „The E-invoicing Journey 2019-2025” prognozes liecina, ka digitālā formātā 2020. gadā tiks apstrādāti 55 miljardi rēķinu un e-rēķinu tirgus apjoms sasniegs 4,3 miljardus eiro. Finanšu procesu automatizācija, tāpat kā e-rēķinu apjoms, šogad turpinās strauji pieaugt. Igaunijas uzņēmumi līdz šim gan bijuši digitāli attīstītāki. Tam, protams, kā liels atbalsts ir bijis Igaunijas valsts lēmums 2019. gadā pāriet tikai uz e-rēķinu saņemšanu valsts sektorā. Fitek, kā Igaunijas valdības e-rēķinu operators, palīdzēja ieviest Grāmatvedības likuma izmaiņas, saskaņā ar kurām no 2019.gada 1.jūlija valsts sektoram varēja sūtīt tikai e-rēķinus. Kopīgi izstrādātais risinājums izrādījās ļoti sekmīgs un 95% no jau augustā izsūtītajiem rēķiniem bija e-rēķini. 

Edgars Strazds, Fitek AS vadītājs: “Uzņēmuma procesu digitalizācija šobrīd jau ir kļuvusi par uzņēmumu izdzīvošanas pamatkomplektu Covid-19 radītās krīzes seku mazināšanai. Automatizējot finanšu piegādes ķēdi – sagatavot, saņemt un izsūtīt e-rēķinus – uzņēmumi var ietaupīt savus svarīgos laika un finanšu resursus. Pārejot uz digitāla formāta rēķinu un e-rēķinu saņemšanu, izmaksas var ietaupīt par 60-80%. Integrācija ar Latvijā populārākājām grāmatvedības sistēmām ir nākamais līmenis grāmatvedības digitalizācijā. Tagad pāreja uz grāmatvedības automatizāciju ir kļuvusi vēl ātrāka un vienkāršāka. Ļoti ceram, ka šādas iespējas veicinās e-rēķinu izplatību Latvijā un uzņēmumi arvien vairāk izmantos e-rēķinu risinājumus. ” 

“Izolācijā pavadītie mēneši lika uzņēmumiem novērtēt e-rēķinu potenciālu un paraudzīties uz tiem kā uz ilgtermiņa risinājumu. Maijā veiktā aptaujā noskaidrojām, ka 32,7% uzņēmumu tagad jau apsver domu uzņēmumā ieviest e-rēķinu apriti, lai to nosūtīšana un saņemšana notiktu ātri un nepiesaistīti biroja telpām. Arī ikdienā jūtami palielinājies jautājumu skaits par e-rēķinu pielietošanu: kādās vēl programmās, izņemot risinājumu Tildes Jumis, tie ir pieejami? Kā tos izveidot? Par e-rēķinu praktisko pusi pieaugušo interesi liecina arī tas, ka 12. maijā Tildes Jumis rīkoto virtuālo semināru apmeklēja rekordliels lietotāju skaits, jeb vairāk nekā 1500 uzņēmumu pārstāvji. Ļoti iespējams, ka izolēšanās periods būs devis spēcīgu impusu e-rēķinu sistēmas iedzīvināšanā, prognozē sistēmas «Tildes Jumis» biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Lai Tildes Jumis lietotāji varētu izmantot e-rēķinu saņemšanas un nosūtīšanas iespējas, tiem jāpiesakās Fitek E-rēķinu platformai un pēc standarta līguma noslēgšanas uzņēmumi saņems “atslēgu” pakalpojuma lietošanas uzsākšanai. Papildus uzņēmumiem būs iespēja arī nosūtīt PDF un drukāta formāta rēķinus, kā arī izmantot rēķinu digitalizācijas iespējas un rēķinu aprites un apstiprināšanas rīku. 

Uzzini vairāk par integrāciju

 

Par Fitek Group un Unifiedpost Group

Fitek Group 2019. gadā apvienoja spēkus ar Beniluksa valstīs bāzēto uzņēmumu UnifiedPost, kļūstot par vienu no lielākajiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem Eiropā. Uzņēmumu grupa palīdz digitalizēt un optimizēt uzņēmumu finanšu piegādes ķēdi, attīsta un piedāvā elektronisko maksājumu apkopošanas platformu, rēķinu finansēšanu, norēķinu dokumentu apstrādi, kā arī daudzus citus pakalpojumus.

Fitek Group darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Slovākijā, Serbijā un Bosnijā un Hercegovinā. Uzņēmums nodarbina 280 darbinieku un tā apgrozījums 2019. gadā pārsniedza 21 miljonu eiro. Unifiedpost Group darbojas Beļģijā, Nīderlandē, Luksemburgā, Rumānijā, un Grieķijā. Uzņēmums nodarbina 900 darbinieku, no kuriem vairāk nekā 90 nodarbojas ar pētniecības un attīstības darbu. Uzņēmuma neauditētais apgrozījums 2019. gadā bija 70 miljonu eiro.

Koronavīrusa pandēmijas otrajam vilnim veļoties pāri Eiropai un valstīm atkal ieviešot dažādus ierobežojumus, uzņēmumu dienaskārtībā atgriežas jautājums par attālināto darbu un efektīvu strādāšanu apgrūtinātos apstākļos. Daļa biznesu digitalizācijas jautājumus atrisināja pavasarī, bet daļa pāris kritiskos mēnešus «pārcieta vētru» cerībā, ka par šīm problēmām vairs nebūs jādomā. Taču izskatās, ka būs gan. Un jo ātrāk, jo labāk.

Lasīt tālāk

22. septembrī “Unifiedpost Group” (“UPG”) akcijas sāka publiski tirgot “Euronext Brussels” regulētajā tirgū, sekojot slēgtam akciju piedāvājumam īpaši atlasītiem investoriem. “Fitek”, vadošo finanšu risinājumu uzņēmumu, kas darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Slovākijā, Serbijā, kā arī Bosnijā un Hercegovinā, “Unifiedpost Group” iegādājās 2019. gadā.

Lasīt tālāk

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek Latvija ir izstrādājis jaunu e-rēķinu pašapkalpošanās rīku maziem un vidējiem uzņēmumiem portālā rekini.lv, kas turpmāk ļaus ērti un bez maksas sagatavot, nosūtīt un saņemt e-rēķinus (mašīnlasāms un XML datu formātā sagatavots dokuments) jebkuram adresātam. Platformas ietvaros iespējams nosūtīt e-rēķinus gan uz vietējo e-rēķinu tīklu valsts mērogā, gan starptautiskā mērogā uz dažādām Eiropas Savienības valstīm un PEPPOL tīklu (Eiropā plaši izmantota platforma starptautisko elektronisko dokumentu apmaiņai).

Lasīt tālāk