24/09/2020

Uzsākta “Fitek” mātes uzņēmuma “Unifiedpost Group SA/NV” kotēšana “Euronext Brussels” regulētajā tirgū

22. septembrī “Unifiedpost Group” (“UPG”) akcijas sāka publiski tirgot “Euronext Brussels” regulētajā tirgū, sekojot slēgtam akciju piedāvājumam īpaši atlasītiem investoriem. “Fitek”, vadošo finanšu risinājumu uzņēmumu, kas darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Slovākijā, Serbijā, kā arī Bosnijā un Hercegovinā, “Unifiedpost Group” iegādājās 2019. gadā.

Līdz ar 8,75 miljonu jaunu akciju pārdošanu slēgtajā piedāvājumā, “Unifiedpost Group” guva bruto ieņēmumus 175 miljonu eiro apmērā. Tas palīdzēs “UPG” īsā laikā nostiprināt savu finanšu stāvokli – atmaksāt akciju emisijas izdevumus un nodrošināt strauju uzņēmuma tālāko izaugsmi, izmantojot pievilcīgas investīciju iespējas daudzos lielos un ātri augošos tirgos.

Ieguvumi no akciju slēgtā piedāvājuma un to kotēšanas regulētajā tirgū kalpos par spēcīgu atspēriena punktu “Unifiedpost Group”, ļaujot uzsākt jaunu tehnoloģiju ieviešanu un attīstīt jaunus fintech pakalpojumus saviem klientiem visā Eiropā. “Fitek” un “UPG” ir labā pozīcijā, lai gūtu ieņēmumus no uzņēmumu, tostarp mazo un vidējo uzņēmumu, straujas digitālās transformācijas, ko veicina tādas strukturālas un regulatoras pārmaiņas e-rēķinu, identitātes un piekļuves pārvaldības, kā arī maksājumu jomā, kā, piemēram, PSD2 regulatorā iniciatīva un arvien pieaugošais atbalsts valstu līmenī obligātai e-rēķinu ieviešanai. Laika posmā no 2017. līdz 2019. gadam “Unifiedpost Group” gandrīz trīskāršoja savus ieņēmumus, kas kopā sastādīja 69,0 miljonus eiro. 2019. gadā “UPG” apstrādāja vairāk nekā 350 miljonus dokumentu, apkalpojot gandrīz 400 000 mazo un vidējo uzņēmumu un vairāk nekā 250 korporāciju1.

“Unifiedpost Group akciju publiska kotēšana ir daudzsološs turpinājums mūsu izaugsmes stāstam,” saka Edgars Strazds, “Fitek” izpilddirektors Latvijā: “Tas ir liels sasniegums, ka Baltijā radīta kompānija, ir izaugusi līdz tādam līmenim, ka tā kļūst par daļu no uzņēmumu grupas, kuras akcijas publiski kotē vienā no Eiropas vadošajām biržām.”

“Unifiedpost Group” izpilddirektors Hanss Leibaerts (Hans Leybaert) piebilst: “Piesaistītais kapitāls ļaus vēl straujāk attīstīt jaunus pakalpojumus un tehnoloģijas mūsu klientiem un nostiprinās mūsu kā vadoša fintech uzņēmuma klātbūtni Eiropā.”

Par “Fitek” grupu

“Fitek” grupa ir līderis vietējos tirgos e-rēķinu un savietojamības tīklu izstrādāšanā. Tā produkti un pakalpojumi ietver e-rēķinu viesabonēšanu un PEPPOL e-rēķinus ES mērogā. Uzņēmumu grupa palīdz digitalizēt un optimizēt uzņēmumu finanšu piegādes ķēdi, attīsta un piedāvā elektronisko maksājumu platformu, norēķinu dokumentu apstrādi, kā arī daudzus citus pakalpojumus. “Fitek” grupa nodarbina 270 cilvēkus, un tās apgrozījums 2019.gadā pārsniedza 21 miljonu eiro.

Par “Unifiedpost Group”

“Unifiedpost Group” tiecas kļūt par vadošo platformu mākoņdatošanā balstītiem MVU biznesa pakalpojumiem, kas piedāvā dokumentu izveidi, identitātes apliecināšanu un maksājumus. “UPG” administratīvie un finanšu pakalpojumi ir 100% balstīti mākoņdatošanas platformā, kas reāllaikā un nepārtraukti nodrošina savienojumus starp “UPG” klientiem, viņu piegādātājiem un to klientiem, kā arī citiem finanšu vērtības radīšanas ķēdes dalībniekiem. “Unifiedpost Group” misija ir padarīt administratīvos un finanšu procesus klientiem vienkāršus un viedus, piedāvājot “vienas pieturas” risinājumu. Kopš tā dibināšanas 2001. gadā2 uzņēmums ir ievērojami audzis – biroji atrodas 15 valstīs visā Eiropā, 2019. gadā apstrādāti vairāk nekā 350 miljoni dokumentu, tā platformā apkalpoti vairāk nekā 400 000 MVU un vairāk nekā 250 korporācijas.

Būtiski fakti un skaitļi:

  • Dibināts 2001. gadā2, ir apliecināmi sasniegumi un pieredze;
  • Vairāk nekā 750 darbinieki visā Eiropā un vismaz 100 strādā pētniecībā un attīstībā;
  • Vairāk nekā 350 miljoni dokumenti apstrādāti 2019. gadā;
  • Diversificēts klientu portfelis dažādās nozarēs (banku, līzinga, komunālo pakalpojumu, plašsaziņas līdzekļu, telekomunikāciju, ceļojumu, sociālās drošības pakalpojumu, sabiedrisko organizāciju utt.), sākot ar MVU un beidzot ar lielām starptautiskām korporācijām;
  • Beļģijas Nacionālā banka ir atzinusi “Unifiedpost Payments” (pilnībā pieder “UPG”) par maksājumu iestādi;
  • Sertificēts Swift partneris;
  • Starptautiska M&A pieredze.

1 “Unifiedpost Group” definē “korporāciju” kā jebkuru uzņēmumu ar 500 un vairāk pilna laika darbiniekiem un “MVU” kā jebkuru uzņēmumu, kura pilna laika darbinieku skaits ir mazāks par 500.
2 “Unifiedpost Group” uzsāka dokumentu apstrādi 2001. gadā.

Turpinot darbu pie e-rēķinu popularizēšanas un attīstības Latvijā, Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek sadarbībā ar Latvijā populārākajiem grāmatvedības sistēmu uzturētājiem ir iztrādājis unikālu integrētu E-rēķinu platformu, kas var nodrošināt e-rēķinu saņemšanu un nosūtīšanu klientiem, kas izmanto dažādas gāmatvedības sistēmas. Pirmā grāmatvedības sistēma, kas piedāvās šo iespēju ir Tildes Jumis.

Lasīt tālāk

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek Latvija ir izstrādājis jaunu e-rēķinu pašapkalpošanās rīku maziem un vidējiem uzņēmumiem portālā rekini.lv, kas turpmāk ļaus ērti un bez maksas sagatavot, nosūtīt un saņemt e-rēķinus (mašīnlasāms un XML datu formātā sagatavots dokuments) jebkuram adresātam. Platformas ietvaros iespējams nosūtīt e-rēķinus gan uz vietējo e-rēķinu tīklu valsts mērogā, gan starptautiskā mērogā uz dažādām Eiropas Savienības valstīm un PEPPOL tīklu (Eiropā plaši izmantota platforma starptautisko elektronisko dokumentu apmaiņai).

Lasīt tālāk

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina uz semināru ciklu FINANŠU DIENA

Lasīt tālāk