Žiro maksājumi

Žiro maksājumi ir pasaulē plaši pazīstams maksāšanas paņēmiens, kas unificē un standartizē maksājumu sistēmu, padarot maksāšanas procesu ātrāku, vieglāku un ērtāku maksātājam un palīdzot ātrāk un precīzāk uzzināt par veiktajiem maksājumiem maksājumu saņēmējam.

Žiro maksājumu pamatā ir žiro numurs. Tas ir īpašs numurs, kas kalpo kā unikāla norāde uz uzņēmumu un tā bankas kontu. Žiro numurs aizstāj  piecus tradicionālos maksājuma izdarīšanai nepieciešamos rekvizītus – nosaukumu, reģistrācijas numuru, konta numuru, bankas nosaukumu, bankas kodu.

Uz žiro numuru maksājumu iespējams veikt:

  • skaidrā naudā
  • ar pārskaitījumu
  • ar bankomāta maksājumu

Fitek  bez maksas piešķir žiro numurus uzņēmumiem, kas vēlas izmantot žiro sistēmas pakalpojumus un veido sadarbību ar tām Latvijas bankām, kas ir gatavas iesaistīties Žiro sistēmā, lai saviem klientiem piedāvātu šo maksāšanas paņēmienu. Mēs nodrošinām centralizētu elektronisku informācijas apmaiņu starp projekta dalībniekiem.

Žiro maksājumu pakalpojumu izmanto dažādu nozaru un lielumu Latvijas uzņēmumi, piemēram, telekomunikāciju, degvielas mazumtirgotāji, kabeļtelevīzijas, interneta pakalpojumu sniedzēji un citi.